Garnitury robione na wymiar czy gotowe – podobieństwa i różnice

Garnitury robione na wymiar czy gotowe – podobieństwa i różnice

Garnitur to podstawowy element męskiej garderoby. Przeważnie nie nosi się go zbyt często, raczej od święta. Tym bardziej warto zadbać by był on dobrze dopasowany. Wybór właściwego fasonu i stonowanego koloru, pozwoli by w trakcie noszenia go od okazji do okazji być pewnym, że zawsze prezentuje się dobrze. Naprzeciw wychodzą producenci garniturów męskich oferując zarówno już gotowe garnitury, jak i możliwość szycia garniturów na wymiar. Czym różnią się te warianty? Co będzie lepszym wyborem: zakup w jednej z sieci sklepowych czy zlecenie produkcji doświadczonemu krawcowi?

Wady i zalety garniturów na miarę

Po pierwsze garnitur szyty na miarę jest dokładnie dopasowany do postury posiadacza. Przy tego typu garniturze mamy też prawo do współprodukowannia go od podstaw – wybór materiału, dodatki, styl – wszystkie te elementy(ów) wybiera zleceniodawca we współpracy z krawcem. Personalizacja garnituru pozwala na realizację często nieszablonowych wyobrażeń. Poza szycia(em) od zera producent garniturów męskich oferuje także możliwość przeróbki już posiadanego garnituru zgodnie z upodobań(ami) – jest to kusząca opcja dla panów, których sylwetka zmieniła się od czasu zakupu. Tego typu garnitur zdaje się bardzo dobrym pomysłem, jednak trzeba mieć też na uwadze pewne minusy. Czas oczekiwania na uszycie takiego garnituru to od miesiąca, do nawet trzech miesięcy. Wszystko uzależnione jest od dostępności tkanin, szczegółów i poziomu skomplikowania. To samo tyczy się kosztów – jest ona uwarunkowana wiele zmiennych.

Gotowe garnitury – plusy i minusy

Osoby, którym nie uśmiecha się czekać na uszycie garnituru mają możliwość skorzystania z gotowych modeli. W tym celu należy wybrać się do jednej z sieci sklepów sprzedających tego typu towar, przymierzyć i gotowe. Kolejnym(ą) istotnym(ą) cechą gotowych garniturów jest ich cena, przeważnie niższa od kosztu wyprodukowania garnituru od zera. Ponadto butiki raz na jakiś czas organizują wyprzedaże. Jest to doskonała okazja by dostać garnitur w preferencyjnej cenie. Producenci garniturów doskonale wiedzą, jak potrafią się różnić męskie sylwetki, stąd wciąż powiększająca się gama produktów. Mimo to, nie każdy będzie dobrze wyglądać w gotowym garniturze. Osoby o nietypowej budowie ciała mogą mieć problem by znaleźć coś dla siebie.

Jakie są różnice między garniturami z sieciówki i od krawca? 

Decyzję związaną z wyborem garnituru trzeba podjąć po męsku. Biorąc pod uwagę wszelkie wady i zalety każdy mężczyzna musi podjąć ją samodzielnie. Jeśli potrzebujemy garnitur(u) na zaraz i nie za miliony wtedy dobrym pomysłem jest wizyta w sklepie odzieżowym. W sytuacji gdy zależy nam na szczegółach, nic nas nie goni można pomyśleć o wizytę(cie) u krawca. Nawet pomimo tego, że cena uszycia garnituru męskiego przez producenta jest nieco wyższa(y) niż zakup gotowego w sklepie i tak warto się nad nim zastanowić. Biorąc pod uwagę, że taki garnitur może być używany latami może to być dobra(ą) inwestycja(ą).

Istnieje także inna droga. Garnitur, który nam się podoba można zakupić w którejś sieciówce, a następnie zlecić jego przeróbkę w salonie krawieckim. Najważniejsze w tej całej zabawie jest, by w garniturze czuć się dobrze.